NEVZAT SAMANCI

Okuduğunuz makale
TÜRKİYE YILDIZLAŞMAYA DEVAM EDECEK
Anasayfa   /    Köşe Yazarları   /    Nevzat Samancı   /    TÜRKİYE YILDIZLAŞMAYA DEVAM EDECEK

17 Haziran 2018 - 19:01

2389

info@yalovaisik.com

Nevzat Samancı

NEVZAT SAMANCI

TÜRKİYE YILDIZLAŞMAYA DEVAM EDECEK

Proje geliştiremeyen ve bu yetenekleri olmayan zihniyetler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı mahalle kıraathaneleri ile vurmaya kalkıyor. Burada ki mesajı dahi alamayan demeyeceğim almak istemeyen siyasiler farkında değiller ancak  bu proje ile birlikte tembelliğe itilen gençlik daha dinamik hale gelecek. Bu ufak ayrıntıyı dahi gözden kaçırmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, orda durun artık diyor.

Ülkesinin gençlerinin vakit kaybetmesini önlemek için kitap okuyup, araştırma yapabileceği ve daha sağlıklı bir şekilde sohbetler edebileceği kıraathaneleri ancak kendisini milletine adayan insanlar yapar. Küçük ama anlamlı bu kıraathane projesini anlayabilmek için bir insanın ülkesinin gençliğini sevmesi gerekir. AK Parti’nin içerisinde koltuğu ele geçirdikten sonra kendisini bir şey zanneden insanlar da var ancak emin olun bu insanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da biliyor ve bu konuda gerekli çalışmaları da yapıyor.  

 

“Yerli araba, bu ülkeye atılmış olan bir zinciri daha parçalamak demek”

 

Değerli okurlar, AK Parti‘nin göreve geldiği günden bugüne iyi analiz edelim. Bin yıllık onurlu, gayretli, tarihi olan bu millet son yüz yıldır hep bilinçli olarak geri bırakıldı.

Çok eskilerden beri yapılması gereken o kadar çok şey vardı ki yaptırmadılar kardeşim yaptırmadılar. 16 yıllık ak parti iktidarı ile Türkiye askeri savunmada adeta çağ atladı. Bugün savunma sanayimizin yüzde 60’ı yerli sanayiden oluşuyor. AK Parti’yi eleştirenler bunları da göz önüne almalıdır.  AK Parti, araba üretecek geçmişten kalan müthiş alt yapısı olan bir ülkede iktidar olmadı arkadaşlar.

Bugün yerli arabayı eleştirenler ülkenin geçmiş yıllarındaki sanayisini de gözlerinin önüne bir getirsinler. Yerli araba üretimini küçümseyen insanlara sesleniyorum: arkadaşlar yerli araba, bu ülkeye atılmış olan bir zinciri daha parçalamak demek. Yerli araba üretiminden sonra Türkiye’nin üretim konusunda durmayacağını ve üretime tüm hızıyla devam edeceğini bilen Batı uşakları, ellerinden geleni ardına koymuyorlar. Ancak Türkiye güçlü bir devlet ve bu milletin önünde kimse duramayacak.

 

“Maaşlar her ay zamanında ödeniyor muydu?”

 

Geçmişte Türkiye’de; İnsan hakları ve özgürlükler dünyanın en ileri seviyesin de miydi?

Yollar ABD standartlarında mıydı? İstihbarat teşkilatımız millimiydi? Maaşlar her ay zamanında ödeniyor muydu? Yaşanılan her krizde devalüasyon mu olmuyordu. Eğitimde bırakın ücretsiz eğitimi, millet okuluna özgür mü gidiyordu?

 

Arkadaşlar AK Parti, evvela geçmişte yapılması gerekenleri yapmış bulundu. Yukarda bahsettiğim her şeyi tek tek gerçekleştirdi. Bu söylediklerim keşke AK Parti iktidara gelmeden önce yapılsaydı, bugün Türkiye dünyanın en büyük 8 ekonomisi arasına girebilirdi.

 

“Recep Tayyip Erdoğan, evvela yapılamayanları yaptı”

 

Mevlana’nın dediği gibi, “Benim yaşadıklarımı anlamadan beni yargılamayın, evvela elinizi kalbinize koyun.”

Her zaman söylüyorum; Recep Tayyip Erdoğan,  evvela yapılamayanları yaptı. Şimdi dünya standartlarının üzerine çıkmanın derdinde.

 

138 yıllık bir hayal olan Ovit tünelinin açılışını yapan Erdoğan'a “Kek vaat ediyormuş” diyorlar. Bu zihniyet, ateşi sönen köz misali faydasız ve bir boşluğu doldurmayacak kadar da çapsız bir zihniyet.

Kıraathane'nin anlamı, okey evi değil "okuma evi" demek.

Uluslararası tüm baskı ve saldırılara, içimizdeki Batı uşaklarına rağmen Türkiye ekonomisi büyüyor.

 

Yeni dönemde üretim odaklı bir ekonomi ile Türkiye yıldızlaşmaya devam edecek.

 

Unutmadan söyleyeyim: 24 Haziran'da oy kullanmaya giderken aklımda 15 Temmuz işgal girişimi gecesi yaşadıklarımız olacak.

 

Kanlı girişimi meşrulaştıran, zerre destek veren, o gece kontrollü bir şekilde evlere sığınan, 15 Temmuz sonrası FETÖ'nün sözcülüğünü yapanları unutmadık. Gençler umutsuzluğa kapılmayın sakın çünkü haklı olan biziz.

 

17-25 Aralık'ta kurguladılar.

 

Gezi'de kurguladılar.

 

6-8 Ekim'de kurguladılar.

 

15 Temmuz'da işgal etmeye kalkıştılar.

 

Hiçbirini kaybetmedik.

 

KAZANAN BİZ OLACAĞIZ!

MAKALEYE YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Makaleye hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ